drzwi przesuwane

Drzwi przesuwne to idealny sposób na udekorowanie pomieszczenia. Drzwi szklane najczęściej instalowane są na zewnątrz budynku – oddzielają one taras lub balkon od wnętrza domu lub mieszkania.

Drzwi przesuwne dają możliwość uzyskiwania jak największego nasłonecznienia całego mieszkania. Wpuszczają maksymalną ilość promieni słonecznych nagrzewając pomieszczenie, co ma swoje plusy i minusy – w lecie na pewno w takich wnętrzach potrzebna jest klimatyzacja, zwłaszcza jeśli drzwi prowadzą na taras położony po południowej stronie mieszkania. Co ciekawe, nowoczesne drzwi przeszklone prowadzące na taras wcale nie muszą generować wielkich strat ciepła.

Szyby w dzisiejszych drzwiach szklanych są grube, mają trzy warstwy. Rama drewniana lub plastikowa zainstalowana do drzwi jest zazwyczaj gruba, wzmocniona i świetnie uszczelniona. Dlatego czasy, kiedy wnętrza przeszklone musiały być specjalnie ogrzewane, odeszły już dawno do przeszłości i nie należy kierować się tym czynnikiem przy decydowaniu się na okna i drzwi przeszklone na całej powierzchni ściany.