Wnętrze w kolorach tęczy

W bieżącym sezonie modne są aranżacje w żywych, wiosennych kolorach. Zarówno w modzie jak również w trendach aranżacyjnych królują odważne połączenia barw o pastelowych oraz fluorescencyjnych odcieniach. Modnemu w tym sezonie mieszaniu barw sprzyja używanie rozmaitych dodatków. W kwestii wystroju salonu stolik możemy nakryć wielobarwnym bieżnikiem, a kanapę pokryć jaskrawo- zielonym kocem i kwiecistymi poduszkami a na półkach poustawiać szklane świeczniki o kontrastujących barwach i kształtach przywodzące na myśl szklane kwiaty. Urządzając sypialnie warto zadba o motyw przewodni w postaci pościeli o wyrazistych odcieniach. Dzięki temu odważna kolorystyka będzie się dobrze komponować ze stonowaną szafką nocną.

Jeżeli jednak chcemy wzmocnić kontrast możemy zawiesić czerwone ozdoby oraz ustawić cytrynowy lampion, który dodatkowo stworzy romantyczny nastrój. W kuchni warto zadbać o barwne naczynia, artykuły kuchenne i sztućce, które będą przywodzić nam na myśl wiosnę podczas posiłku.

Len to cienka i przejrzysta tkanina, która pochodzi ze starożytnego Egiptu. Stanowiła ona tam jeden z najbardziej wyrafinowanych produktów tkackich. Obecnie len jest jednym z najelegantszych materiałów wykorzystywanych w modzie i w dekoracji wnętrz. Lniane tkaniny świetnie wpasowują się w letni wystrój wnętrz, który powinien być lekki i subtelny. W celu przygotowania takiego wystroju warto zadbać o wykonane z lnu poszewki na poduszki, obrusy i zasłony utrzymane w delikatnych pastelowych odcieniach. Warto też zadbać o jasne rolety i zasłony wykonane z lnu. Dzięki ich zastosowaniu będziemy mogli zachować sporo chłodu w naszym mieszkaniu. W końcu lato to gorąca pora roku. Lniane tkaniny doskonale wpasowują się zarówno w klasyczne jak również nowoczesne wnętrza. Z pewnością będą się doskonale prezentować w połączeniu z naszymi meblami Taki wystrój sprawi nie tylko, że nasze mieszkanie będzie przytulne, ale również uczyni je modnym. Dzięki temu będziemy się w nim czuć dobrze i w dodatku będziemy mogli pochwalić się nim przed znajomymi.